Saytın menyusu
Statistika

Onlaynda cəmi: 1
Qonaqlar: 1
İstifadəçilər: 0
Giriş forması
Ana səhifə » Arxiv
Faktla bağlı cinayet işi qaldırılıb
Fevralın 20-de saat 09.40 radelerinde Müdafie Nazirliyinin herbi hisselerinin birinde ölümle neticelenen ağır cinayet hadisesi baş verib.
Bu barede Müdafie Nazirliyi ve Herbi Prokurorluğun birge melumatında bildirilir. Her iki qurumun emekdaşları birge tehqiqat aparmaq üçün hadise yerine ezam olunublar. Cinayet işi qaldırılıb, istintaq araşdırmasının neticesine uyğun olaraq elave melumat verilecek.
Hadise neticesinde 1992-ci il tevellüdlü Quliyev Naib Fexreddin oğlu (Beyleqan rayon Herbi Komissarlığından (RHK) 2010-cu ilin aprelinde herbi xidmete çağırılıb), 1991-ci il tevellüdlü Cavadzade Cavid Vekil oğlu (Mingeçevir RHK-dan 2010-cu ilin yanvarında herbi xidmete çağırılıb), 1991-ci il tevellüdlü Suanverdiyev Nurlan Radfel oğlu (Ağdam RHK-dan 2010-cu ilin aprelinde herbi xidmete çağırılıb), 1992-ci il tevellüdlü Xocberov Ramazan Abdulla oğlu (Balaken RHK-dan 2010-cu ilin aprelinde herbi xidmete çağırılıb), 1991-ci il tevel ... Ardını oxumaq »
Baxışlar: 1066 | Əlavə etdi: Natiq | Tarix: 22.02.2011 | Şərhlər (1)

Genc Vetenperverler Birliyi (GVB) İdare Heyetinin növbeti iclası keçirilib. İclasda GVB-nin regional şöbelerinin rehberleri, üzv teşkilatların selahiyyetli nümayendeleri, fexri üzvler, telimatçı meşqçiler ve sedrin müşavirleri iştirak edibler.
İclasda Bakı, Sumqayıt, Gence ve Samuxda yaşayan genclerin, ziyalıların birliye ferdi qaydada üzv olması ve “Xocalıya edalet” kampaniyasına destek olmaq meseleleri müzakire olunub ve müvafiq qerarlar qebul edilib.
İclasda hemçinin GVB terefinden Xocalı soyqırımı ile elaqedar keçirilecek tedbirler planı tesdiq olunub.
Tedbirlerin Bakı, Gence, Samux, Şemkir, Şirvan, Mingeçevir ve Sumqayıt şeherlerinde gencler ve idman idareleri ile birge keçirilmesi üçün teşkilat komitesi yaradılıb.
Qeyd edek ki, silsile tedbirlere fevralın 19-dan start verilecek ve yekunda müxtelif beynaxalq teşkilatlara ve sefirliklere beyanat ünvanlanacaq.
Baxışlar: 703 | Əlavə etdi: GVB | Tarix: 17.02.2011 | Şərhlər (1)

Yaşasaydı 23 yaşı tamam olacaqdı.

Mübariz İbrahimov 1988-ci il fevralın 7-de Bilesuvar rayonunun Eliabad kendinde anadan olub. 1994-cü il şehid M.Piriyev adına Eliabad kend orta mektebinin 1-ci sinfine daxil olaraq 2005-ci ilde orada orta tehsilini başa vurub.Hemin il heqiqi herbi xidmete çağrılıb. Eskeri xidmetini Daxili Qoşunların "N" saylı herbi hissesinin Xüsusi Teyinatlı Bölüyünde keçirib. Heqiqi herbi xidmetini 2007-ci ilde çavuş rütbesinde başa vurub.Bir müddet mülki işlerde işledikden sonra 2009-cu ilin avqust ayında yeniden gizir rütbesinde herbi xidmetde çalışmağa başlayıb. Bir müddet sonra öz arzusu ile cebhe bölgesindeki herbi hisselerden birinde xidmet etmeye başlayıb.
Qehramanlığı
19 iyun 2010-cu il tarixinde gece saat 23:30 radelerinde gizir Mübariz İbrahimov tekbaşına iki ordu arasındakı 1 kilometrlik minalanmış saheni keçir. Ermenistan Silahlı Qüvvelerin ... Ardını oxumaq »
Baxışlar: 836 | Əlavə etdi: GVB | Tarix: 07.02.2011 | Şərhlər (0)


Genc Vetenperverler Birliyi (GVB) Tehsil Nazirliyinin 1 saylı idman mektebinde “Terrora yox deyirik” mövzusunda elmi-praktik konfrans keçirib. Birliyin İctimaiyyetle elaqeler şöbesinin verdiyi melumata göre, tedbirde idman mektebinin telimatçı meşqçileri, idmançılar, qurumun İdare Heyetinin üzvleri, QHT ve KİV nümayendeleri iştirak edibler.
Tedbirde çıxış eden GVB-nin sedri, fexri beden terbiyesi ve idman işçisi, karate-do üzre IV dan qara kemer ustası Muğan Eliyev mövzu ile bağlı iştirakçılara etraflı melumat verib. O qeyd edib ki, terror ibtidai icma qurluşundan mövcuddur ve bele xoşagelmeyen hadise bu gün de aktuallığını saxlamaqdadır. Bir neçe terror teşkilatlarının adını sadalayan M.Eliyev bildirib ki, beynelxalq terror teşkilatları 1960-cı ilin axırlarında formalaşmağa başlayıb ve bunlar artıq qebul olunmuş beynaxalq terror teşkilatlarıdır. Bir sıra dövletlerde töredilen terror hadisel ... Ardını oxumaq »
Baxışlar: 658 | Əlavə etdi: GVB | Tarix: 07.02.2011 | Şərhlər (0)

Genc Vetenperverler Birliyi (GVB) 2 fevral - Gencler Günü münasibetile “Her bir vetendaş çalışmalıdır ki, genc nesilimiz yaxşı terbiye,yaxşı tehsil alsın, müasir teleblere uyğun seviyyeye çatsın” mövzusunda elmi-praktik konfrans keçirib. Tedbiri Genc Vetenperverler Birliyinin sedri Müqamet Eliyev açaraq tedbir iştirakçılarını Gencler Günü münasibetile tebrik edib. O, dövletin gencler siyaseti, genclere gösterilen qayğı ve diqqeti barede danışıb. Qeyd edib ki, Azerbaycanda prezident İlham Eliyevin serencamlarına uyğun olaraq genclerin elmi-intelektual ve fiziki potensialnın daha da inkişaf etdirilmesi ücün çoxsaylı proqram ve layiheler heyata keçirilir.
QHT sedri son zamanlar bir çox dövletlerde töredilen terror hadiseleri neticesinde günahsız insanların helak olmasına diqqeti çekib. Bildirib ki, bununla bağlı GVB yanvarın 27-den “Terrora yox deyek!” aksiyasına start verib. Onun s ... Ardını oxumaq »
Baxışlar: 1054 | Əlavə etdi: GVB | Tarix: 04.02.2011 | Şərhlər (0)

29 yanvar tarixinde Genc Vetenperverler Birliyinin idman zalında " Vetenperverlik ve genc neslin menevi-exlaqi terbiyesinin artırılmasında jurnalist yazılarına ve genclerin vetenperverlik, dövletçilik, vetendaşlıq terbiyesi ve kütlevi beden terbiyesinin üze çıxarılmasında, elece de müxtelif növlü layihelerde feal iştirakına göre" şöbe müdiri Natiq Qaçayev Birliyin Fexri Diplomu ile teltiiif edilib.
Tedbirde meşqçiler, idmançılar, Birliyin üzvleri, genc idmançıların valideynleri ve İqtisad Universitetinden gelmiş qonaqlar iştirak etmişdir.
Baxışlar: 641 | Əlavə etdi: GVB | Tarix: 30.01.2011 | Şərhlər (0)


Genc Vetenperverler Birliyi terefinden “Terrora yox deyek!” aksiyasına start verilir. Bu barede Genc Vetenperverler Birliyinin sedri Muğan Eliyev meluma verib. O bildirib ki, aksiya terrorla mübarizede ehalinin maariflendirilmesi meqsedi daşıyır: “Bildiyiniz kimi son zamanlar bütün dünyada baş vermiş terror hadiseleri ile bağlı dövlet terefinden müvafiq orqanlara verilmiş tapşırıqlara esasen Azerbaycanda da güclendirilmiş iş rejimine keçilib. Moskvanın Domodedova aeroportunda baş vermiş hadise günahsız insanların helak olmasına sebeb oldu. Bu dehşetli hadise gösterdi ki, terror heç bir serhed tanımır. Ona göre de hemişe ehtiyatlı olmaq, mühafizeni genişlendirmek lazımdır”.
M.eliyevin sözlerine göre, bezi eylenceli yerlerde insan tehlüksizliyinin temin edilmesi baxımından mühafize xidmetinde çalışanlar terrorçunun vaxtında müeyyen edilmesi ile bağlı telimatlandırılmalıdır. QHT sedri deyib ki, ... Ardını oxumaq »
Baxışlar: 742 | Əlavə etdi: GVB | Tarix: 30.01.2011 | Şərhlər (0)

Genc Vetenperverler Birliyi İdare Heyetinin iclası keçirilib. İclasda birliyin regional şöbeleri, selahiyyetli nümayendeleri, birliyin müşavirleri, idare heyetinin üzvleri ve şöbe müdirleri iştirak edib
GVB-nin sedri Muğan Eliyev 2010-cu ilde görülen işler barede danışıb. Birliyin MNTK sedri R Hacıyevanın 2010-cu ilin yekunu ile bağlı hesabatı dinlenilib ve hesabat İdare Heyetinin qerarı ile yekdilikle qebul edilib. İclasda 2011-ci ilde keçirilecek müxtelif tedbirler planı tesdiq edilib. Gencler günü ile bağlı keçirilecek Deyirmi masalalar, konfranslar, klublararası yarışların keçirilmesi üçün teşkilat komitesi yaradılıb ve tedbirler Gencler ve İdman idareleri ile birge Gence, Samux ve Şemkirde keçirilmesi planlaşdırılıb.
Birliyin sedri M.Eliyev Gencler Gününe hesr olunmuş tedbirlerin yanvarın 30- dan fevralın 2-dek keçirileceyini bildirib.
Baxışlar: 738 | Əlavə etdi: GVB | Tarix: 27.01.2011 | Şərhlər (0)

Prezident İlham Eliyev müvafiq ferman imzalayıb
1990-cı ilin 20 Yanvar hadiseleri ile elaqedar sağlamlıqlarını itirerek elil olmuş şexslerin sosial müdafiesi güclendirilecek ve onlara dövlet qayğısını artırılacaq. Bu meqsedle prezident İlham Eliyev müvafiq ferman imzalayıb. Prezidentin metbuat xidmetinin verdiyi melumata göre, 1990-cı ilin 20 Yanvar hadiseleri ile elaqedar elil olmuş şexslere Azerbaycan Respublikası Prezidentinin teqaüdü tesis edilib.
Teqaüdün aylıq mebleği aşağıdakı kimi müeyyen edilib:

I qrup elillere – 150 manat
II qrup elillere – 130 manat
III qrup elillere – 100 manat.

anspress.com

Baxışlar: 781 | Əlavə etdi: GVB | Tarix: 19.01.2011 | Şərhlər (0)

Azerbaycan xalqının hüzn ve şeref günü qeyd olunur

Azerbaycan azadlığı ve erazi bütövlüyü uğrunda mübarize tarixine qehremanlıq sehifesi kimi daxil olmuş 20 Yanvar faciesinin 21-ci ildönümüdür. 20 Yanvar Azerbaycan xalqının hüzn ve şeref günüdür.
21 il evvel, yanvarın 19-dan 20-e keçen gece Azerbaycana qarşı erazi iddiaları ireli süren Ermenistanın tecavüzkar hereketlerinden ve keçmiş SSRİ rehberliyinin ermenilere havadarlığınd an hiddetlenen, Bakının küçelerine ve meydanlarına çıxaraq buna etirazını bildiren geniş xalq kütlelerine qarşı sovet ordusu vehşicesine hücuma keçib, ateş açıb. Sovet qoşunlarının tecavüzü neticesinde Bakıda 134 mülki vetendaş öldürülüb, 600-den çox adam yaralanıb. Öldürülenler arasında beş milletin nümayendeleri, 20-den çox qadın, uşaq var. 100 cildlik istintaq materialının 69 cildi Bakıdan Moskvaya, keçmiş SSRİ Prokurorluğuna aparılıb ve bir daha geri qayta ... Ardını oxumaq »
Baxışlar: 728 | Əlavə etdi: GVB | Tarix: 19.01.2011 | Şərhlər (0)

« 1 2 ... 62 63 64 65 66 ... 76 77 »
Axtarış
Təqvim
«  İyun 2023  »
BBeÇaÇCaCŞ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Yazıların arxivi
Design by UsiGroup  © 2023