Saytın menyusu
Statistika

Onlaynda cəmi: 1
Qonaqlar: 1
İstifadəçilər: 0
Giriş forması
Ana səhifə » 2010 » Oktyabr » 13 » Layihe davam edir
18:02
Layihe davam edir
Genc Vetenperverler Birliyi “Mekteblerde fiziki hazırlıq üzre tedris keyfiyyetinin yüksedilmesi üzre yeni teşebbüsler” adlı layihe esasında Azerbaycan Respublikası Tehsil Nazirliyinin Respublika İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gencler mektebinde “İdman texnikası teliminin fizioloji cehetden esaslandırılması prinsipleri” mövzusunda elmi praktik konfrans keçirib.
Tedbirde sedrin müşavirleri, layihe koordinatoru N. Quliyev, Uşaq Gencler mekebinin müellim heyyeti, GVB-nin üzv olduğu teşkilatların nümayendeleri, meşqçiler, GVB-nin Bakı şeher şöbelerinin müdirleri, dayaq merkezlerinin sedrleri ve diger şexsler iştirak edirdiler
Tedbirde GVB-nin fiziki ve psixoloji hazırlıq şöbesinin müdirü İskender Eliyev bildirib ki, İdman texnikası teliminin semereliyi bir sıra pedoqoji prinsiplerin telimi ile sıx elaqedardır. Lakin bunlara riayet etmek üçün orqanizmin fizioloji qanunauyğunluqları xüsusile sinir ezele sistemleri ile elaqedar onları nezere almaq lazımdır. Müxtelif idmançıların mürekkeb hereketleri menimseme qabiliyyetinin irsi xüsusiyyetleri mövcuddur. Evvelceden elde edilmiş verdişlerin ehtiyyatı da müxtelif olur. Bu faktorlar idmanı seçmeye ve idman hereketleri texnikası telimine ferdi yanaşmanı teleb edir, bu da telimatcı meşqçilerin pedoqoji cehetden hazırlıqlı olmasını teleb edir.
Qeyd olununub ki, fiziki terbiye uşaq ve yeniyetmelerin yalnız sağlamlığının qorunub saxlanması ve möhkemlendirilmesinde, onların fiziki inkişafının yüksedilmesinde deyil, herbi qulluğa hazırlanmasında da çox mühüm rol oynayır. Ona göre yeniyetme ve genclerin meşq vaxtı fiziki, psixoloji ve metodik cehetden hazırlanmasına ehtiyac var ve bu yönümlü tedbirlerin keçirilmesi yeniyetme ve genclere menevi-psixoloji dayaqdır.
Uşaq Gencler mektebinin direktoru Oruc Memmedli bildirdi ki, bu seminar ve telimlerin keçirilmesi çox vacibdir. Bele tedbirler tedrisde yeni metodların tedbiq olunmasına, genclerin maariflenmesine ve genclerimizin herbi vetenperverlik ruhunda terbiye edilmesine böyük tesir gösterir ve bu tipli seminarların ümumtehsil mekteblerinde, idman cemiyyetlerinde aparılmasına ehtiyac vardır .
Tedbir sonra idman zalında Fexri beden terbiyesi ve İdman işçisi, karate-do üzre IV dan qara kemer ustası Muğan Eliyev, Nüreddin Quliyev ve Nuru Quliyevin müellimliyi ile keçirilen meşqlerle davam etdirildi.

GVB-nin Metbubat ve informasiya şöbesi

Baxışlar: 672 | Əlavə etdi: GVB | Reytinq: 0.0/0
Bütün şərhlər: 0
Şərh əlavə etmək üçün əvvəlcə qeydiyyatdan keçin.
[ Qeydiyyat | Giriş ]
Axtarış
Təqvim
«  Oktyabr 2010  »
BBeÇaÇCaCŞ
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Yazıların arxivi
Design by UsiGroup  © 2021